7 grudnia 2018 roku mieliśmy przyjemność i zaszczyt spotkać się z uczniami Szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej w Stubnie i przeprowadzić lekcję historii o gen. Klemensie Rudnickim. Stowarzyszenie reprezentował  Jerzy Dobrowolski koordynator projektu: ” Upamiętnienie gen. Klemensa Rudnickiego”.
Wielką niespodzianką było dla nas przygotowanie rzetelnych materiałów historycznych
w atrakcyjnej oprawie wizualnej. Kolejną miłą niespodzianką był fakt, że uczniowie dysponowali już sporą wiedzą o postaci generała i realiach historycznych. Duża w tym zasługa nauczycielki historii pani Barbary Jaroch-Kohut, która potrafiła zainteresować uczniów postacią generała.

Po prelekcji Jerzego Dobrowolskiego przyszedł czas na pytania i dyskusje. Wśród wielu ciekawych pytań pojawiły się i takie, na które jeszcze nie znamy odpowiedzi. Okazją do dalszych poszukiwań i badań będzie konkurs wiedzy o gen. Klemensie Rudnickim.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom „lekcji historii”, a szczególne podziękowania kierujemy pod adresem pani Barbary Jaroch- Kohut, pani Renaty Wiątek i pana Dyrektora Daniela Zielenkiewicza, którzy osobiście uczestniczyli w spotkaniu. Gospodarzom gratulujemy świetnego przygotowania, a otrzymany od Szkoły dyplom jest dla nas szczególnym wyróżnieniem.

Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” dziękujemy za przekazanie materiałów informacyjnych i gadżetów.