Festiwal im. Adama Didura to festiwal wykonawców muzyki poważnej i operowej, odbywający się corocznie od grudnia 1989 w Sanoku, zwyczajowo w trzecim tygodniu września. Patron Festiwalu Adam Didur urodził się w roku 1873 w Woli Sękowej koło Sanoka, zmarł w 1946 r. w Katowicach. Był światowej sławy śpiewakiem operowym i pedagogiem. Jego przygoda z muzyką zaczęła się we Lwowie, gdzie został dostrzeżony w chórze studentów Uniwersytetu im. Jana Kazimierza i skierowany do słynnego profesora Walerego Wysockiego. Muzyk odniósł ogromny sukces. Adam Diura występował na największych scenach świata – m.in. w Kairze, Aleksandrii, mediolańskiej La Scali i nowojorskiej Metropolitan Opera. Przyjaźnił się z Janem Kiepurą.
W tym roku Festiwal im.Adama Diury potrwa od 18 do 28 września.
Szczegółowy program na stronie Organizatora.
Wśród wielu repertuarowych propozycji zwracamy uwagę na datę 24.września. Usłyszymy wtedy koncert „Słynne arie operoweMarcella Sembrich-Kochańska, Adam Didur. In Memoriam w wykonaniu  Karoliny Wieczorek (sopran) i Pawła Michalczuka (bas), a w roli narratora Sławomira Pietrasa. Przed koncertem odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej Juliusza Multarzyńskiego pt. „Marcella Sembrich-Kochańska. Polka. Artystka Świata.”
Juliusz Multarzyński   jest cenionym,  wielokrotnie nagradzanym artystą fotografikiem, twórcą portalu internetowego Maestro  i współautorem  monograficznego albumu o Marcelli Sembrich-Kochańskiej.