W Niedzielę Palmową w Lipnicy Murowanej organizowany jest „Konkurs Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego”.
Tradycja konkursu sięga 1958 r., kiedy to tamtejszy poeta Józef Piotrowski ogłosił I Konkurs Palm na Niedzielę Palmową. Zainteresowanie było bardzo duże wśród mieszkańców, czego dowodem była niezliczona liczba palm. Z małej imprezy lokalnej konkurs przekształcił się w wydarzenie ogólnopolskie. Palmy oceniane są w różnych kategoriach i pod kątem różnych kryteriów, natomiast najwięcej emocji wzbudza oczywiście konkurs na najwyższą z nich – rekordzistki przekraczają 30 metrów! Palmy to dzieła mieszkańców, którzy wykonują je według tradycyjnych zwyczajów. Miejscem konkursu jest tradycyjnie Rynek w Lipnicy Murowanej, który tego dnia tętni życiem m.in. ze względu na liczne imprezy towarzyszące: koncerty, jarmark wielkanocny czy możliwość zwiedzania lipnickich zabytków.W tym roku odbyła się 61. edycja konkursu.
Zwycięzcą nagrody Grand Prix i autorem najwyższej palmy mającej 37,78 m jest Andrzej Goryl , mieszkaniec Lipnicy Górnej. Gratulujemy!